Přeskočit na hlavní obsah

O sboru a kontakt


Pěvecký sbor Akordum vznikl pod záštitou Divadla U22 a Domu UM na podzim 2014 v Praze-Uhříněvsi. Sbor založil hudební skladatel, dirigent a student Pražské konzervatoře Jiří Trtík. Od roku 2016, po Jiřího odchodu za studiem hudby za velkou louži, sbor vede Ondřej Kunovský, taktéž student Pražské konzervatoře.

Pravidelně pořádáme koncerty v Uhříněveském muzeu, Husově kapli i jinde. Spolupracujeme s hudebníky i sólisty z řad studentů Pražské konzervatoře. V repertoáru máme sborové skladby českých (Smetana, Dvořák, Martinů, Vaňhal) i zahraničních (Mozart) autorů, upravené lidové písně a rádi zabrousíme i do dalších žánrů. Každý rok na jaře vyjíždíme na soustředění na Vysočinu, kde vystupujeme na Třech Studních, intenzivně nacvičujeme repertoár na další sezónu, ale čas si uděláme i na nějakou tu zábavu, protože jsme fajn parta. Spousta z nás chodí do sboru nejen kvůli zpěvu, ale i načerpat pozitivní energii :).

Tři studně, 2018


Sbormistr 

Ondřej Kunovský (*1996), student dirigování na Pražské konzervatoři u Miriam Němcové, Hynka Farkače a Jakuba Zichy a sbormistrovství u Miroslava Košlera. Rovněž zde studoval skladbu u Otomara Kvěcha, krátce pak u Jiřího Gemrota (původně studium skladby na Konzervatoři Brno v roce 2014/2015 ve třídě Radima Bednaříka). V roce 2018 nastudoval pro pěvecké oddělení Pražské konzervatoře operetu Vinobraní O. Nedbala, v roce 2019 pak Čardášovou princeznu E. Kálmána. V říjnu roku 2018 řídil Symfonický orchestr Pražské konzervatoře v panteonu Národního Muzea při jeho slavnostním znovuotevření. (Zazněla premiéra skladby Monumenta Bohemica A. Březiny, zkomponovaná k této příležitosti). V roce 2015 se zúčastnil letních dirigentských kurzů Studia lirica pod vedením Miriam Němcové zaměřených na italskou romantickou operu.
Zpěvu se věnuje soukromě pod vedením barytonisty Romana Janála. Od roku 2019 studuje na hudební fakultě AMU v Praze. V minulosti vedl mužský a smíšený sbor Smetana-Slovanka Kladno a sbor Dopravního podniku SUDOP. Nyní je sbormistrem ženského pěveckého sboru Akordum v Uhříněvsi a externě spolupracuje i s dalšími sbory. Ve Vysokoškolském uměleckém souboru UK působí od února 2019.

Podporují nás a spolupracujeme s ...

Náš pěvecký sbor by nemohl existovat, zlepšovat se a vzkvétat bez podpory následujících organizací a osob. Děkujeme!

Nové členky uvítáme

Další nadšené amatérské zpěvačky rádi uvítáme na některé z našich zkoušek (termíny níže) v klubovně Divadla U22 v Uhříněvsi. Nebojte se přijít podívat i pokud nemáte se sborovým zpěvem zkušenost. Důležitější než zkušenosti je nadšení pro hudbu a společnou věc.

Termíny zkoušek – podzim 2020

Scházíme se buď v úterý, nebo pátek od 19 h do 21 h Divadle U22 v klubovně vlevo vedle vchodu do divadla.
  • Srpen: 28.8. (pá)
  • Září: 1.9. (út), 8.9. (út), 11.9. (pá) - výjimečně už od 17 do 21h, 12.9. (so) - sobotní soustředění 9.30-16, 15.9. (út), 22.9. (út), 29.9. (út) 
  • Říjen: 6.10. (út), 13.10. (út), 20.10. (út)
  • Termíny průběžně doplňujeme a aktualizujeme.
  • Zájemkyně o členství ve sboru se mohou přijít podívat na kteroukoliv z našich zkoušek.